Jaka ławka do ogrodu?

Ławka ogrodowa to obowiązkowy element każdego ogrodu, skryta w cieniu drzew jest doskonałym miejscem do wypoczynku w upalne lato. Niewielka ławka sprawdzi się tam, gdzie nie mamy miejsca by postawić komplet mebli ogrodowych. Taki mebel sprawdzi się też w stworzeniu niewielkiej, ukrytej w gąszczu roślin, oazy odosobnienia i ucieczki od pędu codzienności.

Jak wybrać ławkę do ogrodu?

Podobnie jak na wybór każdego innego mebla, także w przypadku ławki ważne są indywidualne preferencje. Wybierając mebel do ogrodu także należy połączyć funkcjonalność oraz walory dekoracyjne. Ławka ogrodowa powinna pasować do stylu ogrodu lub tarasu (jeżeli to tam ma stanąć) i innych elementów które się w tam znajdują. Oczywiście ławka powinna też być wygodna, wytrzymała i łatwa w konserwacji. Dobrze jest też, jeśli taką ławkę można łatwo przenieść w inne miejsce.

Wybierając ławkę, musimy też odpowiednio dobrać jej rozmiar, im większa będzie szerokość ławki, tym więcej osób będzie mogło na niej usiąść. Należy jednak pamiętać, że ławka o dużych rozmiarach będzie nie tylko cięższa, ale zimą może też sprawiać więcej problemów z przechowywaniem. Komfortowa ławka dla 2 osób powinna mieć szerokość co najmniej 80 cm, a na ławce o szerokości ponad 120 cm wygodnie usiądą już 3 osoby.

Jakie ławki można kupić?

Na rynku dostępne są bardzo różnorodne ławki ogrodowe, zarówno jeśli chodzi o stylistykę, jak i o materiały z których zostały wykonane. Najbardziej popularne jest jednak połączenie drewna z różnego rodzaju metalami (drewniane siedzisko i metalowe nogi i wykończenia) lub w całości wykonane z drewna. Ponadto ławki ogrodowe występują w wersji z oparciem lub bez. Przykłady ławek do ogrodu można znaleźć między innymi na stronie: http://www.dedekor.pl/ogrod/lawki-ogrodowe