Idealna kołdra na każdą porę roku

Odpowiednie wyposażenie sypialni decyduje nie tylko o estetyce, ale również o przytulności pomieszczenia. Ma również ogromny wpływ na zdrowy sen domowników – im bardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb, tym lepsze efekty. Jednym z elementów, bez którego nie obejdzie się żadna sypialnia jest wygodna, miękka i przyjemna w dotyku pościel, a na szczególną uwagę zasługują praktyczne kołdry.

Kilka słów o wypełnieniu

Obecnie dużą wagę przywiązuje się do pościeli, która nie tylko zapewnia przyjemne ciepło, ale również posiada właściwości antyalergiczne. W czasach, kiedy niemal 30% naszego społeczeństwa zmaga się z różnego rodzaju uczuleniami, kołdry, które pozwalają na spokojny sen są szczególnie pożądane. W sprzedaży można aktualnie znaleźć produkty z wypełnieniem z puchu, posiadające certyfikat NOMITE. Świadczy on o tym, że kołdra puchowa jest specjalnie przeznaczona dla osób z alergią na kurz domowy. Nowoczesne produkty o tego typu wnętrzu skutecznie zapobiegają utracie ciepła, a przy tym zapewniają właściwą cyrkulację powietrza.

W przypadku alergików idealnie sprawdzą się kołdry z wypełnieniem syntetycznym, np. silikonowym albo poliestrowym. Produkty silikonowe skutecznie odprowadzają wilgoć oraz zapewniają właściwy poziom ciepła. Ponadto w razie potrzeby można je prać nawet w wysokich temperaturach. Jeśli chodzi o wypełnienia poliestrowe to ich włókna są pokrywane substancjami, które blokują rozwój bakterii, grzybów oraz roztoczy. Dodatkowo kołdry poliestrowe idealnie dopasowują się do kształtu ciała.

Jakie znaczenie ma grubość kołdry?

Wybierając kołdrę powinniśmy dostosować jej grubość do pory roku. Latem, w czasie upalnych nocy sprawdzą się cienkie modele z powłoką uszytą np. z satyny. Natomiast na zimę warto zaopatrzyć się w grubą, skutecznie utrzymującą ciepło kołdrę bawełnianą lub z mikrofibry. W sprzedaży znajdują się również propozycje całoroczne. Składają się one z dwóch części spiętych guzikami. W razie potrzeby można poszczególne elementy rozłączyć, uzyskując dwie cienkie kołdry.